Kalendarz wydarzeń Email help
Flat View
Rok
Widok miesiąca
Miesiąc
Weekly View
Tydzień
Daily View
Dzisiaj
Categories
Kategoria
Search
Szukaj
Michael Vaiman - wirtuoz skrzypiec

24 maja 2011r. podczas koncertu w Kościele św.Floriana w Kolbudach, Orkiestrze Kameralnej Progress towarzyszyć będzie artysta najwyższych lotów - Michael Vaiman - wirtuoz skrzypiec, jeden  z ostatnich uczniów legendarnego skrzypka Davida Oistracha.


vaiman-foto-header

 

 

Michael Vaiman

Urodził się w Odessie. Po ukończeniu Stolyarsky School of Music w rodzinnym mieście, studiował w Konserwatorium Muzycznym im. P.Czajkowskiego w Moskwie, pod kierunkiem legendarnego skrzypka Davida Oistracha oraz  S. Snitkovsky. Michael Vaiman jest laureatem II nagrody VII Międzynarodowego Konkursu im.H.Wieniawskiego w Poznaniu. Od 1999 roku, jest profesorem w klasie skrzypiec Musikhochschule Köln-Aachen oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyki oraz Masterclass "Muzyczne Lato w Mill" (D'Ande, Francja). Założył orkiestrę kameralną w Izraelu, którą kierował i prowadził w latach  1991/96.

Już na początku swojej kariery zdobył uznanie krytyków jako "poeta skrzypiec" niezwykle ceniony za swoisty "blask technicznych" oraz "głębokie zrozumienie muzyki".

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykły zakres jego repertuaru, który obejmuje wszystkie sonaty skrzypcowe Beethovena, Brahmsa, Prokofiewa, Frank, Schumann jak również wszystkie kompozycje  F.Schuberta i D.Szostakowicza na skrzypce i fortepian. W swoim repertuarze posiada także wiele koncertów skrzypcowych z orkiestrą .M. Vaiman jest także pierwszym wykonawcą wielu dzieł kompozytorów współczesnych (B. Tischenko, L.Hoffman, D. Smirnow, E. Firsova).

Występował zarówno jako solista i kameralista w USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Japoni, Izraelu, Polsce, Rosji i na Ukrainie. Jako solista koncertował z takimi orkiestrami jak: Berlin Symphony Orchestra, Moscow Philharmonic,  St. Petersburg's Symphony, London Soloist Chamber Orchestra czy Tokyo Soloist Chamber Ensemble.

 

 

 

 

Organizator koncertu: Gmina Kolbudy Kolbudy

Miejsce : Kościół pw. Świętego Floriana w Kolbudach, ul. Wybickiego 34

Wróć

Kalendarz

poprzednim miesiącu maj 2011 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 17 1
week 18 2 3 4 5 6 7 8
week 19 9 10 11 12 13 14 15
week 20 16 17 18 19 20 21 22
week 21 23 24 25 26 27 28 29
week 22 30 31

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU!     fb